“İlk defa sektörün bütün bileşenleri bir slogan altında birleşti” – Emek Dünyasi

Sinan Biçici. Source : Emek Dünyasi

“SENDER’in başlattığı, “Yerli dizi yersiz uzun” eyleminin yankıları sürüyor. RTÜK, Çalışma Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı bu konuda çalışma başlatıyorlar. Süreci SENDER Genel Sekreteri Sinan Biçici’ye sorduk.

Senaryo Yazarları Derneği SENDER’in başlattığı, “Yerli dizi yersiz uzun” eyleminin yankıları sürüyor.Yönetmeninden senaristine, oyuncusuna set işçisine kadar dizi çalışanlarının 24 Aralık 2010 ‘da AKM önünde yaptığı eylem büyük etki yarattı. RTÜK, Çalışma Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı bu konuda çalışma başlatıyorlar. Süreci SENDER Genel Sekreteri Sinan Biçici’ye sorduk.

RTÜK Başkanı, Çalışma Bakanı ve Kültür Bakanı’nın yaptığı açıklamayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

8 Kasım tarihinde bir basın açıklaması yaparak 30’dan fazla ilgili kuruma dilekçe göndermiştik. Aralarında cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, çalışma bakanlığı, kültür bakanlığı, RTÜK, yayıncı kuruluşlar bulunuyordu. RTÜK başkanı, çalışma bakanı ve kültür bakanının açıklaması bizim bu başvurumuza cevap niteliği taşıyor. Gerçi bu ilgili kurumlar bize resmi bir yanıt vermediler ama bunu kamuoyuyla paylaşmaları da önemli. 

[…]

Source : Emek Dünyasi


Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.