“Kirli Oyunlar: TRT’den ‘yeni Osmanlı’ dizisi” – Sol

Source : Sol

“TRT, V. Murat döneminin konu edildiği “Kirli Oyunlar” başlıklı yeni bir dizinin yayınına başlanılacağını duyurdu. Ramazanda başlayacak “yeni Osmanlı” dizisinde darbeci paşalardan, masonlara ne ararsanız var.

TRT, ramazanda Kirli Oyunlar adlı yeni bir dizinin yayınına başlanacağını duyurdu. V. Murat dönemini anlatacağı açıklanan “yeni Osmanlı” dizisinin ilk bölümünün fragmanı yayınlandı.

Dizinin tanıtımının yapıldığı www.kirlioyunlar.org adlı internet sitesinde “yeni Osmanlı” dizisi hakkında şu bilgiler veriliyor (anlatım bozuklukları sitede yer alan tanıtım yazısının orijinalinden kaynaklanmaktadır):

Kirli oyunlar dizisi Osmanlı imparatorluğunun son zamanlarındaki hesaplaşmaları anlatıyor. Dizimizde 5. Murat devri konu alınıyor. 5. Murat’ın en çok konuşulan olayları ele alınıyor. Masonluk sahnesi, aklını yitirme noktasına gelişi, cuntanın Abdülaziz Sultanı öldürmeleri ve bunların en önemlisi olan Yıldız Mahkemeleri’nin başlıca anlatılacağı konular arasında olduğu gelen bilgiler arasında. Daha fazlası için bizden ayrılmayın.” […]

Source : Sol


Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.